| ice77 a întrebat:

Se pot face analize in general de sange si urina in timpul ciclului menstrual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Analize de urina nu se fac in timpul menstrei din cauza sangerarii vaginale care contamineaza proba de urina. Analize de sange poti sa faci.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Analize de urina nu (daca sunt absolut obligatorii, se face sondare vezicala). Analize de sange se pot face, cu exceptia testelor de coagulare.