| LetMeHelp a întrebat:

Este grav daca o alunita cade dupa 2 ani de la aparitie? Poate fi... cancer?

Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Depinde dacă e cancerigenă sau nu.Alunițele necancerigene sunt simetrice, iar cele cancerigene nu.

7 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la medic.Și asta cât mai repede.Din câte știu, nu e de glumit cu alunițele astea.

| LetMeHelp explică (pentru Zatharra):

Nu am eu...Nu as fi chiar atat de tampita incat sa nu ma duc. laughing O are o ruda, mai precis verisorul meu. I-am zis ( cam de 10 ori pe zi in ultimele 2 saptamani... tongue ) sa se duca. El zice ca nu e nimic, ca e normal chiar! (stiu. chiar ai zice ca e nebun rolling on the floor ).
E incapatanat si nu vrea sa ma asculte. Am cautat si pe internet. Dar nimic special.

| Zatharra a răspuns (pentru LetMeHelp):

Ar trebui să-l convingi să meargă la doctor.Folosește orice metode(chiar și cele mai puțin ortodoxe).

| LetMeHelp explică (pentru Zatharra):

O sa incerc. rolling on the floor

| andrw1929 a răspuns:

Du-te la medic nu mai sta...

| nurckye a răspuns:

Se poate

| ℜëßëℓå a răspuns:

Eu zic sa mergi la un doctor. Mai bine mergi ca poate este altceva mai putin grav, eu nu sunt sigura ce ar putea fi...