| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Este om cine nu face rubeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cam alambicat ai scris,dar îti răspund ca da, eu nu am făcut aşa ceva şi sunt adult. Dar pot face oricand, şi este mai rău decat dacă aş fi făcut cand eram copil. Este însă posibil să nu fac niciodată.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ai fumat ceva inainte sa scrii atat de agramat?
Ar trebui si eu sa fumez ca sa ti dau un rasp pe masura!

| AlexMed a răspuns:

Rubeola este o boala contagioasa, prin urmare nu o poti face decat dupa ce ai intrat in contact cu alt individ care se afla in perioada de contagiozitate. Asta mi-a recomandat medicul de familie http://dr.herdea.ro/medicale/62/rubeola_pojarel, mi s-a parut destul de explicit