| LisaJulie a întrebat:

Este posibil ca hiperhidroza mea sa fie din cauza ca beau în fiecare zi suc? Consum doua pahare pe zi de fuzetea sau lipton de ceai verde și am citi de curând ca sucurile din comerț pot duce la o temperatura a corpului mai mare! Am transpirat mereu foarte mult o fiind o fire mai timida dar totuși poate agrava sucul vreun efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

In locul sucurilor bea ceai si apa de izvor.Sucurile au tot felul de conservanti si chimicale medici nu le recomanda din acesta cauza a conservantior si altor substante de stabilizare care fac sa stea ani si nu se strica...

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Deci ceaiuri sunt mult mai sanatoase si apa de izvor daca ai posibilitatea.

| MihaiMB a răspuns:

La apă ce simți?

| LisaJulie explică (pentru MihaiMB):

Nimic! Apa imi face cel mai bine

| MihaiMB a răspuns (pentru LisaJulie):

Sucurile din comerț cam sunt exact apă goală cu zahăr, doar că în unele mai se pun anumiți convservanți că să dea gust, de aceea fac rău organismului. Eu îți recomand să nu mai bei așa ceva, doar cel făcut din fructe acasă mi se pare în regulă.