| ѕнaмaη a întrebat:

Este URGENT, am un hamster cu ochi umflat. Pot sa ii dau ceai de musetel cu zahar sau ce tr sa fac? PlZ HelP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackTear a răspuns:

Cred ca e in regula daca ii pui o compresa cu ceai de musetel. Poti incerca. Dar daca insa, ochiul hamsterului ramane umflat, euz ic sa nunti veterinarul! El va stii cel mai bine ce e de facut.
Succes si sper sa se rezolve problema.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la un medic veterinar!
Pa, pa.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu fa chestia asta. Nici un oftalmolog nu mai recomanda ceai de musetel pentru afectiunile oftalmice. Du-te la farmacie si ia un unguent Genticol. Da-l cu putin unguent dimineata si seara pana dispare umflatura.
PS: E ochiul umflat si iesit in afara? Sau doar pleoapele umflate?

| Jrr_Klaudiu_1995 a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la un medic veterinar!
Pa, pa.

| AlexWalker2 a răspuns:

E ochiul umflat si iesit in afara imi propuneti va rog ceva (hamster).