| Alexa_8596 a întrebat:

Mi-a intrat in ochi zahar. Mi-am pus ceai de musetel. Dar totusi mai simt ceva acolo, ma ustura si imi este putin umflat ochiulsad.
Ce sa fac(nu ma pot duce la doctor laughing sunt in sat :p(
Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dragotta a răspuns:

Esti in sat ai internet si nu doctor laughing. De ce te tot iei de leacurile babesti trebuie sa til speli cu apa. Feri dumnezeu

1 răspuns:
| ღNameღ a răspuns:

Stiu raspunsul... du-te la baie sau undeva, pune intr-un vas apa si deschide ochiul in apa, zaharul se topeste in lichid.lasa ochiul deschis(poti clipi dar sa stea in majoritatea timpului deschis)1 minut si nu o sa il mai ai, nu are nimic ce sa iti facalaughing ai grija papa(te rog mult de tat fundita?)