| Bionicle a întrebat:

Eu cand ma spal pe dinti,periuta mea mi se,nu stiu cum sa zic,se zbârceste, cand nu spal corect.Voi stiti ce ar trebui sa fac ca sa nu se mai intampla asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnTuca a răspuns:

Cand se zbarceste cum zici tu, inseamna ca o folosesti des. Este absolut normal avand in vedere modul cum actioneaza periile asupra dintilor (miscari sus-jos) cand observi asa ceva e timpul pentru o noua periuta, altfel periile "zbarcite" o sa te loveasca in gingii si atunci e posibil sa faci mai mult rau decat bine.

2 răspunsuri:
| Andreea213 a răspuns:

Ar trebui sa iti iei o noua periuta.

| RaduXZ9 a răspuns:

Sa cumperi alta periuta, de preferat una care costa peste 15 lei