| Silvia93 a întrebat:

Eu respir pe gura noaptea cand dorm iar dimineata cand ma trezesc si e putin mai frigut mi se face un nod in gat care nu ma lasa sa respir cateva ore pana ma trezesc ca lumea sau nu ma mai gandesc la el. Nu merge cu apa, iese doar daca ma fortez sa il scuip dar ma fortez asa tare ca ma doare in piept.
De la ce poate fi? Ce pot face? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Ai probleme cu expectoratul? Cel mai bine ia ACC efervescent. Si eu am aceeasi problema cu exepctoratul.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi indicat sa te vada medicul de familie si apoi un pneumolog.
Esti racit si ai infectie (ai sputa, acea expectoratie) care n u te lasa sa tusesti
Iti trebuie un control si un tratament pentru expectoratie.
O zi bunahappy

| Bianca1231 a răspuns:

Cred ca ai polipi si trebuie sa-i operezi ca sa scapi de ei.

| danlup a răspuns:

Nu mai respira pe gura, ci pe nas.

| Silvia93 explică (pentru danlup):

Ma sufoc, nu imi ajunge destul aer si instant deschid gura happy
Daca puteam respira pe nas poate nu faceam ce faceam in gat si numai postam intrebare.a.