| hloppp a întrebat:

Exista vreun risc sa ma imbolnavesc cu ceva practicand sexul oral? Tin sa mentionez ca folosesc aceeasi partenera si nu am mai facut si cu altele, si pentru ea este la prima experienta de acest gen.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

"folosesc aceeasi partenera" laughing

Daca ea este sanatoasa nu exista nici un risc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, există unele riscuri!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Teoretic NU, dar in general poti lua cam acelasi boli ca la sexul normal sau anal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic e chiar posibil sa te imbolnavesti daca gura vine in contact cu vreun microb specific gonoreei, herpesului genital, infectiilor vaginale, fungice si nu numai. Iar unele boli le poate avea partenera ta nu neaparat pentru ca a mai intretinut relatii sexuale si cu alti barbati ci si din cauza altor factori.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

In afara de a te imbolnavi de tot ce are ea, absolut niciun risc (vaginul este mai curat decat gura in mod normal)

| Pearl01 a răspuns:

Exista multe riscuri si practicand sexul normal. Chiar daca ai aceeasi partenera, nu cred ca va scuteste foarte mult de niste boli cu transmitere sexuala, chiar daca sunteti parteneri stabili. Acum ce sa zic, depinde de fiecare, de sensibilitate, de imunitatea fiecaruia. Va puteti face niste analize amanuntite ginecologice sa vedeti daca e ceva, ele normal trebuind refacute dupa o perioada(asta pentru linistea voastra). Oricum, daca sunteti stabili si pana acum nu ati luat vreo boala unu de la celalat, nu cred ca vor fi probleme si cu sexul oral.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Singurul risc e sa-ti creasca mustata.