| penelope a întrebat:

Explicati-mi si mie unde este casa de asigurari de sanatate in iasi, vreau sa ma inscriu la un medic de familie in iasi si mi s-a spus ca acolo trebuie sa merg.mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga prietena, fiind tot din Iasi, pot sa-ti spun exact unde se afla CAS Iaşi. In Copou, mai sus putin de Universitatea Al. I. Cuza, pe partea dreapta (cum urci), drept pe colt. Din cate imi amintesc are si o firma in fata. Alături de CAS este Centru Cultural Francez. Sa nu te astepti la o cladire impunatoare, asa cum exista in alte orase (vezi CAS Bucuresti). E o cladire cu un etaj, modesta si pe dinauntru si pe dinafara. Daca vrei iti dau si adresa. Str. Gheorghe Asachi 18-20, tel: 0232-218630, (de fapt e B-dul Carol, colt cu str. Asachi). Sper s-o gasesti! Dar totusi, nu stiu de ce ar trebui sa te inscrii acolo. Medicii de familie nu-i gasesti la CAS, ci la dispensare, cabinete proprii, etc. Sa inteleg ca nu esti din oras si totusi vrei un medic de familie de aici? Ti-am dat si nr. de tel. ca sa suni mai intai si sa intrebi. Ar fi pacat sa faci un drum degeaba. Daca vrei mai multe detalii, contacteaza-ma aici (sau pe ID: corinutza_mamy)! Si apropo, multumesc pentru ca ai apreciat raspunsul pe care ti l-am dat ieri! Astept vesti de la tine!

1 răspuns: