| aniitaa a întrebat:

as dori sa ma inscriu la casa de asigurari de sanatate in Romania, dar nu stiu ce acte imi trebuie, si cat timp imi ia? Tin sa zic ca sunt in Italia ....multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de altceva decat actul de identitate si poti incheia un contract de asigurare de sanatate, nu cred ca-ti ia mai mult de o ora. Du-te la CJAS din judetul unde ai domiciliul in Romania. Numai bine!