| vclaudiu7 a întrebat:

Fluconazolul pentru candida orala poate provoca dureri de ficat/fiere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai zis că ai citit prospectul.
Si că e mentionat că provoaca dureri de fiere si ficat. :)
Citeste din nou reactiile adverse, de la pag 5-6.
Dar să stii ca fiecare organism răspunde diferit la medicamente. În prospect, poate că nu sunt mentionate toate reactiile adverse, ele se descoperă treptat. Dar, daca tu simti că în urma administrarii acestora ai dureri, înseamnă că ceva nu e în regulă.

http://www.google.com/......http?/url

| vclaudiu7 explică (pentru floresdemayo):

Pai mi-a zis si dermatoloaga in fata ca poate provoca dureri la ficat doar pe perioada efectului. Adica 7 zile, dar nu e o durere insuportabila.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poate!

| vclaudiu7 explică:

Putin amuzant azi.