| AnnaAstery a întrebat:

FUNDA! De 3 zile am facut amigdalita crying ma doare ingrozitor gatul si abia pot sa beau doar apa..nu pot manca deloc. Le am foare umflate si cu niste pete albe. Pana acum am luat Coldrex, homeopate, Strepsils, un antibiotic (nu mai stiu cum se numeste dar ideea e ca nu si-a facut efectul), propolis, antinevralgic si inca vreo 2 chestii..si tot nu mi-a trecut in 3 zile + metode babesti ca propos rece pe gat si in final de ieri seara imi pun si albastru de metilen. Imi puteati recomanda altceva mai eficient? Sau..nu stiu orice altceva cu care sa imi treaca cat mai repede crying(( fundacrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kitty00 a răspuns:

Ceai fierbinte cu lamaie, cate o felie de lamaie la fiecare 3 ore, nurofen*iti trece in vreo 3 zile* si ...nu mai tin minte oricum este un antibiotic care iti da o stare de ameteala, trebuie luata din 12 in 12 orewinking. Fundapuppy dog eyes?

2 răspunsuri:
| kitty00 a răspuns:

Wow,a mers ceea ce ti-am spus?smugsmug si eu fac chestia astabig grin

| YouNoob a răspuns:

Iti recomand cel mai eficient lucru... o vizita la medic. Faptul ca iei pastile de capul tau e cea mai mare prostie pe care poti sa o faci pentru ca:

1) Nu sti ce ai acolo, ce tip de infectie ai, poate nu ai amigdalita
2) Un tratament ca sa fie eficient trebuie luat in continuu, pana si dupa ce dispar simptomele evidente, deci luand un amalgam de pastile nu tratezi nimic

PS - Metodele babesti nu functioneaza niciodata