| LaLalaaa a întrebat:

Funda**. Mi s-a tocit parul foarte tare mai mult ca sigur de la placa.nu o folosesc zilnic dare cel putin de 2-3 ori pe saptamana. M'am tuns acum vreo 3 saptamani si tot mai sunt varfurile tocite si daca ar fi sa ma tund iar m i'ar lua mult din par. Ce sa fac?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Kerli a răspuns:

Foloseste sampon si balsam pentru par uscat si nu mai pune mana pe placa doar atunci cand este necesar(la ocazii speciale)

| Luiiizaa a răspuns:

Foloseste Masca de Par de la kallos!

Eu am avut aceeashi problema ca a ta si mi s-a recomandat asta...

chiar e foarte buna!:X

Sper ca te-am ajutatkiss!

| TuchleiMihai a răspuns:

Vb cu un stilist care sa iti recomande un tratament de par, pentru varfuri arse/tocite, si nu-ti fie frica de schimbare, mergi la un stilist bun si lasa-l/o sa faca ce vrea el din capul tautongue... lasa-l sati recomande o tunsuore, chimbarea e ok, vei intra in noul an cu un nou look, iti vei uimi prietenele prietenii.
Bft! un an nou cu multe lucruri noi si impliniriwinking

| ღjust meღ a răspuns:

Am patit si eu asasad acum am parul pana la umar...si era pana la jumatatea spateluicrying. acum nu mai conteaza, cum spune stilista mea:'mai bine un par scurt si sanatos decat unul lung si ars'. inca folosesc placa, dar mi-am luat un fel de gel care sa protejeze parul[vezi si tu ce'ti recomanda stilistul]winking