| vRawr a întrebat:

Funda! Ochii mei sunt foarte sensibili la lumina si imi lacrimeaza cand e lumina putin mai puternica,si nu,nu sunt genu care stau in casa toata ziua la PC, pur si simplu de mic stiu ca mergeam la mare si imi intredeschideam ochii ca nu suportam lumina sau imi inchideam ochiul stang ca sa pot vedea bine,si nu, nu vreau sa ma duc la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Pai...daca nu vrei la nenea doctoru' n-ai decat sa rabzi! dar el te poate ajuta cel mai bine ca de aia e medic oftalmolog.

1 răspuns:
| Esperança a răspuns:

Să ştii că nu te muscă medicul, îţi face doar un simplu control care durează câteva minute.
Până atunci poţi purta ochelari de soare.
http://sanatate.acasa.ro/......46682.html