| MeeJenn a întrebat:

Funda si vot! :* Ce simptome ai atunci cand iti da maseaua de minte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SupraDozaDeVise a răspuns:

- Gingie inrosita sau inflamata in jurul maselei impactate;
- Dureri de maxilar sau de cap prelungite;
- Umflarea maxilarului;
- Respiratie urat mirositoare;
- Gust neplacut la muscare;
- Schimbarea pozitiei, culorii sau sensibilitatii dintilor.

Bafta :*!

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Fiecare om e diferit, deci si simptomele sau lipsa lor. La unele persoane le doare locul, altele nu au nimic. Bafta!

| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Unele persoane nu au nicio simptoma, dar ar trebui sa te doare foarte tare locul in care creste maseaua daca esti sensibila, si la cea mai mica atingere cu limba te va durea deoarece locul e fragil, sper ca te-am ajutat:*

| katalynuzu a răspuns:

E adevarat unii nu simt nimic, pe altii ii doare, pe altii ii mananca in acel loc. Toti oamenii sunt dieiti.