| Girly97 a întrebat:

Funda va fi primita de cel care va da si o explicatie buna pentru alegerea lui! Am entorsa din 4 ianuarie pentru ca am cazut la intrarea in Mega (am avut ghetele pline de zapada) si am facut tratament doua saptamani cu repaus, gheata si Nurofen. Dcotorul mi-a spus ca o sa mai fie umflat si o sa ma mai doara doua-trei luni. Doctorul de familie mi-a recomandat fizioterapie primavara, cam in martie, sa se mai incalzeazca pe afara. Daca nu imi va face bine fizioterapia, s-ar putea sa fiu trimisa la acupunctura, dar dupa o experienta neplacuta in copilarie (nu vreau sa vorbesc despre asta prea mult, dar am fost pacalita de mama mea ca ma duce intr-o dimineata la control si mi-au luat sange, a durut foarte rau) nu prea am chef de asa ceva... Ar trebui sa: 1) mint ca sa scap de ace si de stresul pe care l-as avea? sau 2) sa spun adevarul chiar daca as intalni o frica imensa? Votati cu DA sau NU si puneti numarul 1 sau 2. Funda va fi primita de cel mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Accupunctura e o vrajeala din punctul meu de vedere, dar daca asta iti recomanda medicul ca ultima incercare ar trebuie sa te duci ca doar e piciorul tau nu al nostru. Si sa fim seriosi sunt niste intepaturi insesisabile.

| Sn4k3 a răspuns:

Normal ca trebuie sa spui adevarul laughing

| Vlach a răspuns:

Sa nu faci niciodata acupunctura,yoga, REIKI, etc.
Sunt erezii, abateri de la credinta ortodoxa, sunt minciuni ordinare nascocite de profeti falsi.