| anonim_4396 a întrebat:

Glugonatul de calciu este solutie injectabila iar doctora mi-a zis sa-l beau.
este normal? adica poate face rau? funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteChocolate a răspuns:

Si eu am baut de multe ori si nu am patit nimic.Nu trebuie sa il bei pe tot odata, ci cate putin, in decursul unei zile.Nu cred ca ai lesinat din cauza lui, decat daca l0ai baut pe tot odata.Da timp organismului tau sa asimileze calciul.REPET:Cate putin, la 5-10 minute.big grin

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Se poate bea si continutul fiolei dar cel mai bun efect il are daca e injectata intravenos.

| doctoressa a răspuns:

Buna! Daca este baut, efectul este mai slab, insa de multe ori se prefera si aceasta varianta de administrare. http://www.i-medic.ro/medicamente/gluconat-de-calciu-10-solutie-injectabila

| ndc a răspuns:

Daca doctorul ti-a zis sa-l bei, probabil ca e pentru binele tau. Daca nu ai incredere in doctorul tau, glugonatul de calciu e ultima ta grija.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu, nu are nimic.Doar ca trebuie sa il bei repede, pentru ca are un gust amar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Metionesz ca azi dupa ce l-am luat am lesinatcrying o fi de la el?
thinking

| TripleMx a răspuns:

Salut! Poi nu iti face rau pentru ca tot in sange iti va intra.Stai linistit k nu ti se va intampla nimic dimpotriva iti va fi mai bine pentru ca se va digera la perfect. Sper k ti-am fost de folos. Funda?