| Ishaelena a întrebat:

Heei.
Port aparat dentar si sunt în etapa în care mi se schimba mușcătura. M-am trezit acum 2 săptămâni cu buzele umflate și cu afte pe interiorul acestora și răni din cauza aparatului. Mi-am cumpărat ceara pentru aparat sa nu mi se mai frece de buze si mi-a trecut în decurs de o săptămână. Acum mi s-au umflat iar și nici 2 sapt n-au trecut bine. Sa fie oare de la altceva și sa nu aiba treaba cu aparatul dentar sau asa se întâmplă când ți se schimba muscatura? Țin sa precizez ca nu am mai pățit asa ceva niciodată, decât atunci cand mergeam la stomatolog pentru niște tratamente la o măsea. Încep sa ma sperii de acum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Posibil sa fie de la aparat, si mie imi tot apar si dispar afte. Mi s-au umflat si buzele, dar nu foarte rau. Intreaba medicul ortodont, fara rusine. Daca chiar e vorba de altceva, sa stii sa poti rezolva in timp util. Multa sanatate! happy