| cnaibig a întrebat:

Hei all.Deci acum 11 luni am avut accident de masina si a fost grav foarte grav, la picior am fost lovita(abia de la paste am inceput sa merg cat de cat cu o carja) si totu a fost bine ok si acum il am umflat(e umflat de obicei dar dimineata cand ma trezesc nu mai e, se umfla in timpul zilei cand stau cu el in jos) iar acum cand m-am trezit l-am gasit umflat(nu mult, dar totusi e ceva) ce poate fi? sunt foarte speriata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @biaaa! Sfatul meu este ca atunci când te odihnești poziția picioarelor să fie un pic mai sus decât cea a capului. Dar este neapărată nevoie să mergi la un medic, nu amâna consultația, cu cât mai repede, cu atât mai bine.
Îți doresc însănătoșire grabnică și să ne dai vești bune.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Poate că ar trebui să suni să vorbești cu medicul de la București, @biaaa, explicându-i ce s-a întâmplat. Pentru Dumnezeu, nu încerca tratamente după ureche pentru că nu toate sunt benefice. Încearcă să eviți excesele, adică să mănânci mai puțin sărat, să nu faci băi prea fierbinți și nici foarte reci, atenție la masaj și el poate avea efecte adverse.
Sănătate maximă draga mea!

| emima a răspuns:

De ce nu pui o compresa cu apa rece si incearca sa stai mai mult pe spate sau pe pat in fund

| jojo_2491 a răspuns:

Nu conteaza unde ti-ai tratat piciorul.mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la specialist si vei fi consultata si la hunedoara.TREBUIE sa mergi la medic neaparat.

| cnaibig explică:

Din pacate nu ma voi duce la doctor pentru ca eu sunt din hunedoara si la bucuresti mi-am tratat piciorul si in septembrie sunt la control.vesti doar atunci. sper sa se descumfle, doamne ajuta.