| BeInnocent a întrebat:

Hei.Am inceput o dieta saptamana asta, si as vrea sa stiu daca o urmez cu strictete, va merge:

Dimineata: Cereale din grau ( simple. Fara nimic altceva ) amestecate cu iaurt.

La pranz : Varza + 100 gr carne pasare la gratar.

Cina: Supa ( cu galuste )

Gustari :Fructe.

Beau : Apa.

Exercitii : Abdomene si pe perioada iernii merg la patinoar iar la primavara cu rolele, etc. MErg mult, dar nu pot merge la sala si nici sa alerg. ( probleme cu sanatatea)

Ce spuneti? Cam in cat timp pot 20 kg jos? E cam naspa cand vad ca nu pot slabi repedeesad si ma descurajez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Supa n-ar trebui sa fie cu galuste. Fa-ti una de pui, de zarzavat, fara galuste sau taitei. Papi morcovi fierti sau telina in loc de galuste big grin. La pranz poti sa mai diversifici sau sa mai adaugi ceva ca e cam slab si o sa-ti cam fie foame si o sa te si plictisesti. Poti sa papi niste broccoli langa carnita aia, sau niste legume congelate...
Dimineata la fel, o sa te plictisesti. In iaurtul ala poti sa-ti pui daca simti nevoia o lingurita de miere, putina scortisoara sau cacao. Eu asa faceam big grin Si sa faci sport. Nu numai abdomene ca alea sunt pentru muschii abdominali.Dar tu degeaba faci muschi daca ai grasime peste. Iti trebuie exercitii cardio. Daca n-ai voie, fa pilates usor big grin. Primele kg se vor duce repede deci nu stiu in cat timp. 4, 5 luni as zice eu? depinde.

| petrica1111 a răspuns:

Va functiona! trust me! big grinwinking

| DenisIonut01 a răspuns:

Iaurtul sa nu aiba grasimi multe >> scrie pe ambalaz fiecare cat contine

| Spitz10 a răspuns:

Tare dar depinde de vointa ta daca poti sa te ti de ea.e cam greu de facut dupa parerea mea.

| Cherilyn a răspuns:

Hei!
Nu sunt experta in diete, numai ca vroiam sa-ti recomand sa nu manaci fructe seara. Mananca-le in timpul zilei.happy

| Szekely_Ionut_1993 a răspuns:

Nu pot sa iti spun in cat timp dai jos 20 de kg dar tinete de dieta si vei reusiwinking