| MxR a întrebat:

Hei, am nevoie de o crema ce o pot lua de la farmacie pentru cosuri. Mentione ca am tenul gras. Imi poate spune cineva ce crema a folosit si daca este de folos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu face prostia sa iei crema de la farmacie ca poti sa ramai cu cicatrici pe fata daca nu e buna pentru tenul tau crema.

Du-te la un dermatolog si el o sa iti recomande crema necesara pentru tipul tau de ten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai cosuri NU MAI MANCA PUI DIN COMERT....hormonii din carne dauneaza. eu am incetat sa mai consum si s-a amelirat situatia cu 70%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si ce varsta ai. o sa iti treaca de la sinte pe la 20 de ani, cel tarziu. cand eram adolescenta ma dadeam cu orice prostie. ajunsesem chiar sa ma dau cu una de la farmacia veterinara.

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Asculta sfatul meu magnific! Crema de galbenele daca ai pete de sange,cand ai fata curata cu o lingura apasa pe cosuri,baga-le sub piele,pune mixtura mentolata,alba de la farmacie pe fata cu un varf de deget,astfel incat sa acoperi punctele, in timp scurt devine un mov-albastrui apoi culoarea peilii. Poti sa iesi pe strada nu mai observa nimeni nimic! Poti sa te bucuri de acum de adolescenta! Continua sa astupi! Combate! Efectul este 100%. Raspuns castigator? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Lexi27 a răspuns:

Buna!
Eu cand am avut cosuri foloseam sapun Himalaya.
Dimineata cand ma trezeam imi luam niste discuri demacheante le umezeam si dadeam cu sapun pe ele apoi aplicam pe zona cu cosuri. Dupa ce ma spalam de sapun mai luam un disc demacheant si dadeam cu spirt si aplicam pe zona cu cosi.
Fa chestia asta dimineata si seara si intr-o saptamana maxim doua nu vei mai avea niciun cos.
Daca vrei sa nu mai ai cosuri trebuie sa continui si atunci cand nu ai ca sa te asiguri ca nu o sa-ti mai apara.
Sapunul Himalaya il gasesti pe internet si in magazinele Carrefour in zona pentru bebelusi.
Sper ca te-am ajutat! big grin big grin big grin