| Maria355 a întrebat:

Hei,am si eu o intrebare.Acum 2 luni am facut sex neprotejat si in prima luna mi-a venit menstruatia(nu o am regulata)iar acum imi intarzie de 10 zile,tin sa mentionez ca dupa ce mi s-a terminat menstruatia, la vreo 5 zile, am avut dureri de ovare si de burta in dreapta si in stanga si inca le am.Ma gandesc ca poate am o raceala jos si faptul ca am tot fost stresata.Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca ai avut menstruatia (normala ca volum, culoare, durata) nu ai ramas.
Si eu cred ca ai una din cele doua probleme pe care le mentionezi, mai degraba prima. Dar la 10 zile de intarziere ar cam fi cazul sa vezi un ginecolog.

| Maria355 explică (pentru SkyPilot):

Da,am avut menstruatia normala, nu a fost maro si putina.Deci,presupun ca pot scoate chestia cu "sarcina". Urmeaza sa ma duc la un ginecolog cat de curand.Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ți un test de sarcină mai întâi.

| Maria355 explică (pentru anonim_4396):

Am revenit, mi-am facut test de sarcina si mi-a iesit negativ.Presupun ca este raceala de vina si faptul ca am fost extrem de speriata

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maria355):

Mă bucur pentru tine.