| IzzyIzzuka a întrebat:

Hei, cum poti sa NU mai cresti in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CLU a răspuns:

Incearca sa nu dormi mult!
Funda te rog!

| IzzyIzzuka explică (pentru CLU):

Sa nu dorm? crying, offf... pai asta sigur e cam imposilbil laughing

10 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Daca e prietenul mai mic, te apleci putin si poti sa-l pupi happy

| Rebecca123 a răspuns:

Nu poti face nimic in legatura cu asta..nu decidem noi cat sa ne inaltam..depinde de inaltimea parintilor si a membrilor din familie.Mereu va fi un "moft" cu inaltimea. Cine este scund vrea sa fie mai inalt si cine e mai inalt vrea sa fie mai scund tipic. laughing

| IzzyIzzuka explică (pentru Rebecca123):

Pai cred ca ai dreptate ca eu as schimba totul la mine daca as putea laughing dar, eu vreau sa fiu un pitic de gradina laughing))

| Rebecca123 a răspuns (pentru IzzyIzzuka):

Nu ai specificat ce inaltime ai. Eu sunt sigura ca nu esti chiar asa de inalta.Iti dai seama daca vei mai creste in inaltime, pe baza parintilor tai daca sunt mai intalti sau mai scunzi.Multumeste-te cum arati ca nimeni nu e perfect si inaltimea chiar nu este un impediment.Si oamenii inalti si cei scunzi sunt tot oameni. happy

| IzzyIzzuka explică (pentru Rebecca123):

Pai uite partea ciudata, am 13 ani si sunt aproape la fel de inalta ca parintii mei laughing ei sunt mici de inaltime si nu sunt chiar asa inalta am 1.55 ( cred laughing ) dar, pentru varsta mea sunt inalta si sigur o sa mai cresc, dar eu as vrea sa am maxim 1.68, ceva de genul laughing

| FastAndRelaxed a răspuns:

Esti chiar sub media de inaltime a varstei tale :)))) priveste tabelul de pe site-ul asta http://www.qbebe.ro/......re_318_ani te strofoci degeaba :)))

| IzzyIzzuka explică (pentru FastAndRelaxed):

Nu pot sa vad, mai pune o data link.ul

| Papushka1 a răspuns:

Pina faci majoratul, o sa ai o înălțime perfecta!

| IzzyIzzuka explică (pentru Papushka1):

Daca o sa am 1.68, chiar o sa fie perfect laughing))