| Ruxandra15 a întrebat:

Hei. Daca am scolioza de 8 ani si mi-am mai revenit de la 120 de grade ma pot opera in Romania? Se poate trata altfel? Am facut gimnastica,inot, am purtat corset, nu sunt scutita de sport la scoala. Daca nu recomandati operatia atunci alt remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FANUUU a răspuns:

Fa sport in continuare...nu stiu daca este operatie pentru asa ceva.te indrepti inapoi o sa vezi ca esti inca in crestere

| Ruxandra15 explică (pentru FANUUU):

Este si din ea poti sa ramai paralizat.