| εяαℓυcαз a întrebat:

Hei,de 2 zile am niste dureri abdominale groaznice iar de azi a inceput sa ma usture "jos"..parintii mei nu stiu ca mi am inceput viata sexuala asa ca evit sa merg la medic. help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să ai o răceală abdominală sau o infecţie urinară ( chiar cistită ).
Dar, poate fi vorba şi de o anexită - depinde ce alte simptome mai ai...

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-cum-stau/

http://www.tpu.ro/......-simte-am/

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Asta în cazul în care nu ai şi o infecţie genitală/vaginită ( NU ai dat suficiente "explicaţii" )...
Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......dupa-ceva/

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa nu cumva sa mergi la medic! La o adica poti sa nasti si in WC si sa tragi apa dupa, iar bts-urile te omoara destul de rar, de obicei te lasa sterila sau alte mici probleme de-astea. Hai, zi-ne, ati facut-o si fara protectie, ca nu se simtea el bine cu fesulet, nu? Ca doar ce, coitus interruptus e metoda contraceptiva, zic prietenii de la coltul blocului. Geez. Ia si vorbeste cu parintii, mergeti frumos la medic. Zic asta ca parinte de fata - mi-ar fi mult mai nasol sa ma minta decit sa zica "tata, am comis-o". Presupun ca nu traiesti la cuca macaii si ai tai inca visau sa te marite fecioara... dar sper totusi ca nu ai nici 12-13 ani. Daca tu esti aia din poza, inseamna ca te-au hranit bine. happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil este vorba de o infectie ce s-a intins din zona vulvo-vaginala pana la vezica urinara. Din rezultatele analizelor medicale nu rezulta daca ti-ai inceput sau nu viata sexuala. De asemenea chiar si in cazul unei consultatii ginecologice medicul nu poate in nici un caz sa determine daca ti-ai inceput viata sexuala. Poate doar sa constate starea himenului, insa nu poate preciza in ce mod s-a produs deteriorarea acestuia, prin sport, mers pe bicicleta, gimnastica, masturbare sau in urma practicarii sexului. Trebuie sa te prezinti de urgenta la un control ginecologic. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca vrei sa ai un copil fara stirea nimanui, nu merge la medic.

| Idkidk a răspuns:

Hello from the outside. laughing

| Atlas33 a răspuns:

Cu siguranta ai luat ceva de la cineva. durerile astea sunt specifice sculamentului..intreba-i daca ai facut-o cu mai multi si vezi care dintre ei au curajul raspunderii. cel putin stii cu ce ai de-aface.te patezi pe chiloti sau ai un miros urat inauntru?