| lucky2000 a întrebat:

Am dureri abdominale inferioare si cel mai probabil sunt dureri ale ovarelor. Cu ceva timp in urma mi-am inceput viata sexuala, dar de fiecare data totul a fost protejat, deci ma îndoiesc sa fie ceva cu transmitere sexuala. Stie cineva un posibil tratament pentru aceasta "raceala a ovarelor" fara a merge la un medic. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Spionasul007 a răspuns:

Cumpara ceai pentru spalare si tantum rose te va ajuta mult crede ma

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic si foloseste ceaiurile recomandate mai sus doar dupa ce ai citit pe net la ce sunt bune.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu te prezinti la medic si poate iti trece de la sine (pentru ca ceaiurile alea nu o sa rezolve nimic altceva decat ca nu o sa-ti mai fie sete dupa ce le bei) ori se agraveaza si in cateva luni/ani o sa trebuiasca sa mergi la medic cu o problema mult, mult mai grava... Asa ca tu decizi... Eu zic sa nu te bazezi pe noroc, ca poate nu ai noroc si nu trece. Nu e de joaca cu sanatatea, s-ar putea sa-ti para rau toata viata pentru ca nu ai fost la medic acum.
Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala-te cu ceai de pelin, stai în el asa mai multe zile la rand.

| andreyGJKUIO96 a răspuns:

In acest caz cel mai recomandat ar fi sa te duci la doctor pentru ca nu e de gluma, aceasta neglijenta poate sa iti afecteze in viitor...
Asta cred ca e cea mai buna varianta posibila... gandeste-te bine si du-te...