| Qqqq1 a întrebat:

Hei salut
Am o problemă
Am nişte secreții vaginale maro urat mirositoare si sunt branzoase, vreau sa stiu ce inseamna asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca ai o infectie bacteriana, scapata de sub control.
Cel mai probabil este vroba de o boala cu transmitere sexuala.
te sfatuiesc sa mergi la orice centru d enalize medicale unde se fac si teste citologice sa ti se recolteze o lamela, pentru a se vedea clar despre ce infectie este vorba.
Intre timp, fa-ti programare la un ginecolog si in cateva zile cu rezultatul de la laborator, poti merge la medic.
Tratamentul se face pana la sfarsit conform instructiunilor si concomitent cu partenerul de sex, evitandu-se sexul pe toata perioada tratamentului.

| Aly112233 a răspuns:

Infectie urinara