| Anonym26272 a întrebat:

E posibil sa fiu insarcinata? Acum cateva zile am urinat foarte des, am avut ameteli (dar tin sa mentionez ca am luat pastile pentru raceala si mi-a trecut ameteala) lipsa menstruatiei de 9 zile deja si am secretii vaginale de culoare maro si urat mirositoare...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca au trecut deja 9 zile fata de data la care ar fi trebuit pe baza calculului sa-ti porneasca sangerarea menstruala, in acest moment se poate efectua un test de sarcina fiindca rezultatul obtinut va fi valid, valabil si corect in proportie de peste 98-99%
Bineinteles in situatia in care in ultimele 21 de zile nu ai mai intretinut acte sexuale neprotejate in timpul carora ar fi putut sa ajunga sperma in vagin.
Secretia vaginala urat mirositoare indica in mod cert faptul ca ai contactat o infectie vaginala, uterina sau a intregului aparat reproducator intern de natura bacteriana. Este necesar sa ti se faca in laborator o analiza a unei probe de secretie vaginala si pe baza rezultatului obtinut sa-ti fie prescris tratamentul adecvat. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... este posibil. Dar nu garantat. Iar deoarece ai dat prea putine informatii, atat referitoare la alimentatie cat si la relatiile sexuale anterioare, sugerez sa faci un test de sarcina.

| Anonym26272 explică (pentru DoarBogdan):

Am avut contact sexual protejat. e posibil?

| StefanChriss a răspuns:

Iti sugerez sa faci un test de sarcina, sa stii o treaba concret.

| Dariaaa8282 a răspuns:

Daca esti gravida. bucurate si nu te mai invinonavatii un copil e cea mai frumoasa binecuvantare si cel mai frumos lucru