| Alexandruuuuuuu a întrebat:

Hei,TPU! Am o intrebare pentru voi. Am 17 ani si 71 de kg si vreau sa ma apuc de sala de saptamana viitoare, ce ziceti sa incerc total mass sau orice alt supliment? sau sa iau arginina ceva? vreau ca pana la vara sa pun ceva pe mine si nu grasimelaughing)!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă total mass.
Te pup!

| Antonio23 a răspuns:

Ce-a mai buna combinatie e Cell Tech cu Nitro Tech

Daca vrei ceva mai ieftin poti sa iei Gain Fast si Cell FX

| Alexandruuuuuuu explică (pentru Antonio23):

Creatina nu e ceva foarte indicat, un prieten a luat a pus pe el intr-adevar si l-a tinut doar 3 luni dupa a revin aproape cum era inainte laughing deci...

| Antonio23 a răspuns (pentru Alexandruuuuuuu):

Creatina este pentru energie nu este pentru masa musculara
Suplimentele in general te ajuta sa pui masa. dar trebuie sa te si tii de sala, sa ai o alimentatie buna, sa nu fumezi, sa dormi bine... sunt multi factori care contribuie... Daca te duci la sala faci 3 luni pui 2 kg (fara suplimente). tot se duc daca te lasi si nu ai grija sa ai alimentatia buna si somnul calumea

| bogdanho a răspuns:

Eu zic sa te apuci de sala si sa nu iei nimic. Intr-adevar te ajuta sa pui pe tine foarte repede, dar cum te lasi de sala dispare la fel de repede, asa daca faci natural si dupa ce faci sala manannci bine e foarte ok.