| IoanaMaria20000 a întrebat:

Cum as putea sa scap de cearcane? sau macar sa le ascund.
De ceva timp am cearcane in fiecare dimineata, dar pe la sfarsitul zilei se mai ascund. Nici cu fond de ten nu le pot ascunde, nici cu corector de cearcane. cu nimic. Tin sa precizez ca nu dorm putin, ci maxim 8 9 ore, mai sunt zile cand dorm 6-7. si beau foarte multa apa, m-am interesat si astea ar fi unele motive pentru care acestea apar, dar nu stiu ce sa zic. Voi ce parere aveti? ati avut cearcane? daca da, cum ati scapat de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mecoooo a răspuns:

Uite ceva interesant despre cum ai putea,, trata,, cearcanele. http://ioanaginghina.blogspot.ro/......e-sub.html Funda? ♥

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, a scapa de cearcane, cauta sa iti cureti fata cu ceai de musetel, dupa care stergi bine cu un prosop moale, si apoi te dai cu felii de castraveti.

| Hutzy95 a răspuns:

Poate e de la oboseala, uneori de la oboseala poti sa le ai

| Kate20 a răspuns:

Conteaza si cat dormi, dar si cat de odihnitor este somnul. Esti sigura ca dormi bine?

| kittykatty20 a răspuns:

Pai cearcanele apar cand nu dormi bine. Incearca sa te culci mai devreme putin, si inainte sa te culci spala-te cu apa si sapun si ia-ti o masca pentru somn. Pe mine ma ajuta, adica asta fac in fiecare seara si nu am avut niciodata cearcane. :-)