| DamariisDammyy110 a întrebat:

De ce dupa ce plang ma ustura ochii? Tot timpul dupa ce plang ma ustura..Cum se trateaza? Va rog mult..MErsi FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

E normal sa te usture dupa ce plangi. Pune-ti o compresa cu apa rece pe ochi si o sa iti treaca happy

| Holy2010 a răspuns:

Nu mai plange!
Cu ochii inchisi pui palmele sub ei si lasi sa curga cateva minute apa rece apoi tamponezi usor cu un prosop...

| Armenianeek a răspuns:

Usturimea sau roșeața sunt lucruri normale după ce plângi, dar recondat e să n-o faci prea des.