| kitten15 a întrebat:

Hei TPU :* de la un timp imi vine sa mananc intruna, desi nu mi-e foame. De la ce e? Cum fac sa scap de senzatia asta? Multumesc anticipat :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EllaEva a răspuns:

Nu-mi pot da seama de la ce... esti stresata? indragostita? nelinistita? cand iti este foame bea apa sau mananca fructe asa nici nu o sa te ingrasiwinking

| Xtadelo a răspuns (pentru EllaEva):

Cand esti indragostit/a ai pofta de mancare? confused

9 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Ori esti gravida, ori te ingrasi fiindca ai slabit, ori fiindca cresti, ori ca esti gurmanda

| kitten15 explică:

Nu sunt gravida. am 16 ani jumate si sunt virgina. nu prea am activitati in timpul zilei. nu am slabit, ci doar am luat 2 kilograme pentru ca mananc tampenii.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu te mai gandi la mancare laughing e un fel de autosugestie. Ce destept e creierul smug

| liliacALB a răspuns:

Fa ceva in care sa fii foarte implicata, sa te simti responsabila, sa pui suflet acolo. Nu tei vei mai gandi la mancare, garantat

| DushulRece a răspuns:

Esti insarcinata! Succes!

| kscorpio a răspuns:

Trebuie sa spui mai multe despre tine. poti sa mananci pe sistem nervos, de la stress. poti sa mananci sa sa ramai slaba si atunci sa nu ai giardia sau viermisori intestinali doamne fereste. dar cel mai sigur e ca ai o perioada de crestere depinde cati ani ai, sau esti stresata.

| Sorin24 a răspuns:

Stiu ca pofta de mancare vine atunci cand la masa anterioara(chiar daca ai mancat pe saturate) ai mestecat incet si ai savurat din plin masa. Data viitoare cand manaci incerca sa fii mai rapida.In plus incerca sa ai mereu la indemana morcovi, mere, pere, castravezi etc(orice fruct sau leguma) ASTFEl iti vei pierde concentrarea fata de mancarea nesanatoasa.Sa nu incerci sa te infometezi sau sa iti administrezi pilule de slabire pentru ca iti distrugi organismul! Daca poti incerca sa mananci la ore fixe. Poti manca orice atat timp timp cat respecti un program.

| aIonescu a răspuns:

Mie-mi vine sa mananc de fiecare data cand vad pe fiul meu ca se joaca jocuri de gatit pizza.