| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Dermatologi buni in Bucuresti?
Acneea mea s-a intins pe toata fata, inainte aveam pe frunte, iar acum s-a intins si pe obraji. Am fost de 4 ori la un dermatolog, mi-a recomandat creme, geluri, solutii si asa mai departe, dar fara sa imi faca ceva analize. Nu stiu ce sa mai fac, mi-e teama ca imi raman semne

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ifrim_Vlad_1992 a răspuns:

Dupa ce am incercat "cei mai buni dermatologi" din Bucuresti si am devenit mai mult decat sceptic, am dat in sfarsit peste cineva serios: doamna doctor Aura Ionescu. Iti recomand sincer sa mergi la cabinetul dumneai, este o persoana extrem de sincera si devotata.
Iar daca cauti niste produse naturale(asa ar fi indicat ) iti recomand cu caldura QI Cosmetics. Eu pe acestea le folosesc si nu am nici o temere.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie și cere un set de analize și în funcție de rezultat se va institui tratamentul, posibil să fie o infecție a pielii.
Ce spui tu este un tratament pe lângă afecțiune care se mai și întinde.
Sănătate!
Pa, pa.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Legiuitoarea):

Am fost, nu mi-a facut analize, mi-a spus doar ca este o acnee specifica varstei, desi i-am aratat ce-i pe pieptul meu. Am fost la doctor, mi-a dat pastile si creme si trebuie sa merg la lifting...

| tzus a răspuns:

Prof. Dr. Ioan Nedelcu-medic primar dermatolog