| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani...de la 10 ani am acnee????.Am fost la dermatologi si nu s-a întâmplat nimic, decât bani aruncați. Fața mea mereu am grijă să o curăț cum trebuie. Acneea mea arată în felul următor: pe frunte sunt marunte si mici si nu sunt rosii ci de culoatea pielii dar foarte dese iar pe obraji si barbie sunt rosii si cu bășică. bășici rosii care nu se coc ci raman cumva "crude" sa zic asa...se vede ca e basica dar nu le pot stoarce calumea..adica raman gauri urate.Va rog de dermatologi nu mai vreau sa aud! O profesoara a zis ca e acnee juvenila sau asa ceva.Este cineva care a avut la fel si s-a vindecat? Imi spuneti cu ce sau cum? va rog????????????!
(Am vazut ca multi cer fundita eu chiar nu stiu ce sunt adica pentru ce se dau pentru ca e prima data cand scriu aici)

Răspuns Câştigător
| yustme a răspuns:

Am un copil vitreg care se confruntă cu ceva de genul. De curând am luat o crema de la farmacie pentru fetita mea de 10 luni. (iritate de scutec) și s-a dat și el pe faţa. Prima data pe o porțiune mică să vedem dacă nu are ceva alergie apoi a doua zi pe o porțiune mai mare și ca prin minune după 3 zile aproape ca nu mai are nimic. Crema nu este doar pentru bebeluși se poate folosi și la altceva e în jur de 10 12 lei dar sa nu folosești mai mult de 1 data pe zi maxim de 2 ori maxim se numește Nidoflor.

1 răspuns:
| Strongerthanyou1 a răspuns:

Masca pe baza de argila pentru acnee, de 2 ori pe saptamana! Funda o dai celui caruia consideri ca te-a ajutata sau care ti se pare cel mai bun raspuns! Dar mai asteapta ca poate primesti in urmatoarele zile raspunsuri mai bune!