| GabyGabbryella a întrebat:

eu as vrea sa imi pun aparat dentar, dar nu stiu cam cat m-ar costa.Am 1 dinte sus care este incalecat peste celalalt, unul mai in spate si unul putin de tot mai in fata. Vreau sa mentionez ca am 15 ani.As vrea sa stiu cam cat m-ar costa un aparat dentar si daca se mai pot indrepta cat de cat..acel dinte din spate nu ma deranjeaza asa rau dar macar sa nu mai fie dintele incalecat peste celalalt si celalalt sa fie putin mai in pate. va rog vreau cat mai multe raspunsuri. dau funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kosaerik94 a răspuns:

Preturile variaza de oras, de medic si de nevoile tale din cate am vazut 400- pana la 5000 de ron am vazut si preturi de 350 ron altele de 2000 dar bineinteles dupa parerea mea nu ar trebuia sa depaseasca 1000 de ron din cate am citit cel mobil e mai ieftin decat cel fix! Sper sa te ajute! O zi buna!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Corecția dentară se poate face până la 40 de ani.
Tipul de aparat, costurile, etc. le vei obține cel mai corect de la medicul stomatolog/ortodont.
Aparatul pleacă de la 500 ron.
Pa, pa.

| Fikki a răspuns:

La vârsta ta singurul care te salvează este aparatul dentar FIX, iar pretul acestuia este destul de mare, undeva pe la 700-1000 lei.

| GabyGabbryella explică:

Va rog mult. vreau mai multe raspunsuri!