| GabyGabbryella a întrebat:

As vrea sa imi pun aparat dentar, dar nu stiu cam cat m-ar costa.Am 1 dinte sus care este incalecat peste celalalt, un canin mai in spate si celalaltputin de tot mai in fata. Vreau sa mentionez ca am 15 ani.As vrea sa stiu cam cat m-ar costa un aparat dentar si daca se mai pot indrepta cat de cat.Astept cat mai multe sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Anja a răspuns:

Am şi eu această problemă, ce-i drept, după mine, cred că cel fix este potrivit pentru problema asta. Aparatul dentar fix este mai scump faţă de cel mobil.
Aparat mobil- 700 lei
Aparat fix cu bracketi metaici/ arcada- 2100 lei
Aparat fix cu bracketi ceramici( fizionomici)/arcada- 2600 lei
Aparat fix cu bracketi transparenti safir/arcada- 3200 lei
Vezi tu, sunt şi multe tipuri şi nu ştii de care să alegi.
HF!

5 răspunsuri:
| Florinaa123 a răspuns:

In primul rad cu aparatul dentar se vor indrepta 100% si in legatura cu pretul... depinde la ce dentist vei apela. Cateva prietene de ale mele care au aparat dentar mi au spus ca au dat 1000 de lei, iar daca ai nevoie si la dintii de jos 2000 de lei. S ar putea ca la unii dentisti sa fie mai scump, iar la altii mai ieftin. Dar in jur de pretul asta.

| Di7 a răspuns:

Eu am si am dat 200 de euro. este cel mai ieftin pret de pe piata si te poate ajunge pana la 1000 de euro. Funda? :3

| GabyGabbryella explică:

Multumesc tuturor!

| Deeeiiid a răspuns:

Eu am dat pentru aparatul de sus 1000 de lei, iar daca ai nevoie iti va pune si jos (pe care am dat 800 de lei )
Merg in fiecare luna la control si platesc 100 de lei.
Sper ca te-am ajutat! big grin

| IndigoNoor a răspuns:

Depinde ce fel de aparat dentar:
-daca este mobil costa aproximativ 700 lei
-dace este fix este 50.000 lei
Trebuie sa mergi la un ortodont pentru a-ti spune ce tip de aparat iti trebuie.
Sper ca te-am ajutat happy