| maryan1997 a întrebat:

Hei TPU...
eu fumez cam de 2 luni 3 tigari pe zi
cam in cat timp de fumat este posibil sa fac cancer in gat si la plamani?
dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Faptul ca stii posibilele boli fatale cauzate de fumat dar continui sa fumezi, mi se pare deplasat.Nimeni nu iti poate spune daca si cand vei face cancer. Socrul meu a fost fumator inrait si a facut cancer pulmonar de abia la 75 de ani.

| Narcis2007 a răspuns:

Daca nu te lasi in maxim o luna nu te vei mai putea lasa prea usor...cancer poti face si in jumate de an

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa faci cancer de la orimul fum sau sa nu faci deloc in zeci de ani de fumat. fumatul e doar un factor de risc in plus, nu determina in mod sigur cancerul

| PVAAVU a răspuns:

Da cin' te pune sa fumezi de sa te imbolnavesti? Opreste-te dac' vrei sa nu ajungi asa.Stii,noi romanii avem asa un stil de a gandi fara logica....Nu vreau sa insult, dar asta e o intrebare de om prost. Vorbesti de parca ar fi normal pentru tine si totul ar fi in regula.

| cupydo0n a răspuns:

Daca te-ai apucat doar de 2 luni inca e bine. Inca poti sa te lasi. Poti sa nu mai fumezi cele 3 tigari pe zi si sa nu faci cancer in gat si plamani.

Bafta.

| Stefxn a răspuns:

E ca si cum ai intreba cand o sa mori... incearca si gaseste ceva mai interesant de facut decat fumatul.