| Chocolattex3 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati?
Fumez de un an si ceva dar niciodata nu mi am cumparat un pachet al meu sau am fumat peste 5 tigri pe zi.Au fost si luni in care nu am fumat.Sambata am fumat 2-3 tigari si duminica a inceput sa am dureri de gat la zona amigdalelor si jos in partea traheei unde sunt acele doua oase.Nu tusesc dar am vocea ragusita.

Am cancer? nu trag in plamani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Mergi la doctor nu avem de unde sa stim daca ai cancer (Doamne fereste), dar sa nu mai faci prostia sa tragi in gat pentru ca da poti face cancer.sa speram ca nu ai nimic si e doar o usoara raceala sau ragusala.incearca sa nu mai fumezi cel mai bine e sa te lasi pentru ca nu iti face decat rau, si oricum in ziua de azi poti face cancer de la aproape orice.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Nu mai trage in gat ca nu e bine poti sa faci cancer. Daca nu poti sa tragi in tine mai bine lasa-te dar sa nu mai faci prostia sa tragi in gat. Du-te repede la un cotrol pentru ca din ce ai zis tu inseamna ca tragi in gat de un an si ceva si nu e bine. Sper sa nu ai nimic.te pup!

| Metalbrain a răspuns:

straight face Lasa-te de fumat. Chiar daca nu ai acum, sigur te vei confrunta cu problema asta mai tarziu.

| GreenB0y a răspuns:

Cea mai mare prostie e sa nu tragi in plamani fiindca cancer la gat faci in 5-6 luni straight face Fa-ti un control