| Chocolattex3 a întrebat:

Fumez de un an si ceva dar niciodata nu mi am cumparat un pachet al meu sau am fumat peste 5 tigri pe zi.Au fost si luni in care nu am fumat.Sambata am fumat 2-3 tigari si duminica a inceput sa am dureri de gat la zona amigdalelor si jos in partea traheei unde sunt acele doua oase.Nu tusesc dar am vocea ragusita.
Am cancer? nu trag in plamani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti racit.Mergi la un control.

| Azµre a răspuns:

Ai răcit.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Du-te la doctor şi el îţi va spune diagnosticul.
Pe curând!

| viotedy a răspuns:

Nu ai nici un cancer. poate ai stat in curent.dar e bine ca ti-e frica. poate asa renunti la tigari, care nu pot sa-ti faca bine, doar rau.

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Problema este sa te lasi urgent, poti sa faci cancer la gat din cauza ca ai tras in gat, consulta un medic te rog

| LarisaXD a răspuns:

Nu cred ca e vorba de cancer. dar totusi ai putea sa faci o pauza, si eventual, daca starea asta nu trece sa consulti meicul de familiebig grin

| andrei996 a răspuns:

Pai daca nu tragi in plamani ci doar in gat si fumezi destul de mult risti sa patesti asa ceva (un prieten a patit) is doar niste dureri care ar trebuie sa-ti treaca in cateva zile daca nu cel mai bine ii sa mergi la medic.
daca tot fumezi fumeaza si tu ca tot omu si trage in piept.