| Baiatrau12 a întrebat:

Hei TPU, poate sa-mi spuna cineva daca a trecut prin operatie de hernie inghinala? Daca da, este o operatie grea? Sau dureroasa? Dar timpul de recuperare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Nu este o operatie foarte complicata, dar trebuie respectate cu strictete recomandarile medicului in privinta recuperarii.

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

E grea. Nu simti durere ca te adoarme total. Timpu recuperare e 2 saptamani in spital si 1 an acasa (1 an pentru vindecare completa). Nu merge la orice chirurg, mergi la clinica specializata, ca daca nu taie pe unde trebuie va fi si mai rau. Roaga-te sa nu ti se faca hematom dupa operatie ca e naspa sa ai tuburi cu dren ce ies din zona aia :I de asta zic mergi la unul care stie.