| Andreaa a întrebat:

Heii acum cateva ore m-am lovit sub ochi adica mai sus putin de obraz nu stiu cum sa expliclaughing mi s-a umflat dar vanat nu ii deloc, am pus niste gheata putin pe locul acela este posibil sa se invineteasca mai incolo? si daca da ce sa fac sa treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XBlackShadowX a răspuns:

Si eu am patit la fel, vezi ca este sansa de 60% sa fie cheag de sange acolo, sau undeva in spate, de aia nu este vanat.De obicei devine vanat cand sangele iese in aropierea pielii, dar in cazul asta, mai bine faci un consult medical. Dupa asta eu, cand am patit-o la fel ca tine nu am mai putut vedea cu ochiul la care m-am lovit 1 zi intreaga.Cel mai bine e sa fie mai devreme, nu prea tarziu.

4 răspunsuri:
| Lothar a răspuns:

Ce si cum te-ai lovit?

| Andreaa explică (pentru Lothar):

La marginea geamului laughing adica am facut baie si dupa am inceput sa imi tot misc capul repede din stanga in dreapta, mereu fac asa cand am parul udthinking nu stiu cum sa explic.laughing in fine si acum mi-am tot tinut carpe cu gheata acolo dar tot ma doar foarte tare cand ating.

| Lothar a răspuns (pentru Andreaa):

N-ai nimic..cand eram mic si eram la bunici imi dadeau sa pun un cartof crud acolo (taiat pe jumate si pui bucata aia) sau lingura:p Incearca si faza asta sa-ti treaca - nu stiu daca o sa functioneze insa incearca

| Heron a răspuns:

Pune nişte gheaţă acolo, atunci nu se va mai învineţi.