| anonim_4396 a întrebat:

Heii... Am si eu o intrebare pentru cine stie. Am descoperit de ceva timp ca am facut infectie urinara, si am luat medicamente, apoi am facut o pauza de aprox. o saptamana, si de 2 zile le iau din nou. Insa de vreo saptamana (dinainte sa incep pastilele iar, deci nu are legatura) am inceput sa am o stare permanenta de greturi, dureri de cap, ameteli, incoerenta in vorbire, si am momente cand uit lucruri. Sa fie din cauza ca m-au slabit pastilele, sau ceva pe sistem nervos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justnicko a răspuns:

Eu cred ca e ceva pe sistem nervos. Nu cred ca pastilele ar putea avea astfel de efecte. Poate greturi si ameteli sau dureri de cap, da, dar sa uiti lucruri sau incoerenta in vorbire nu cred.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu! Tratamentul se bazează pe antibiotic de obicei ciplofloxacin. Trebuie ținut minim 14 zile! De ce l-ai întrerupt?

| Aeri a răspuns (pentru Azµre):

Am luat Nolicin si UrActiv, apoi am inceput sa ma simt rau din cauza lor, de aceea am facut o pauza, am crezut ca sunt puternice...

| Azµre a răspuns (pentru Aeri):

Schimbă medicul, schimbă tratamentul! Singura soluție

| IlincaToma a răspuns:

Ce varsta ai? Nu ti-a spus medicul din ce cauza ai facut infectia urinara? Cred ca trebuie sa mergi din nou la doctor pentru linistea ta! Sanatate!

| Aeri a răspuns (pentru IlincaToma):

A spus ca a fost din cauza unei raceli mai vechi netratate la timp.