| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Buna, am si eu o întrebare in legătură cu sora mea. Are greturi, dureri de cap, amețeli stiti ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TehDevil a răspuns:

Ce treaba are painea cu alimentatia? happy eu nu mananc cu paine si ma simt chiar foarte bine.
Faptul ca nu mananca, si anorexia in sine duce la dureri de stomac si cap. Mergi cu ea la un control si pana una-alta, sa manance ceva, nu mult si nu fortat! Sa inceapa cu ceva lichid, supe, ciorbe, fara mancaruri grele si cu singuranta isi va reveni.
Sanatate!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Toxiinfecție alimentară? Dacă mâine e tot așa, du-o la medic sau recomandă-i să meargă. Câți ani are?

| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Mi se pare mai logic să cauți să aflii părerea medicilor. big grin Toate bune!

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Ar putea fi menstruație, ar putea fi însărcinată, ar putea avea insolație, ar putea fi foarte răcita, ar putea fi bolnava la stomac. Mergi cu ea la un control.

| سشغع_ظشیشب_1994 explică:

Are 17 ani problema e ca a stat vreo câteva săptămâni nemancata nu mânca pâine Si mânca foarte Putin. Si de vreo 3 zile are simptomele acestea

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru TehDevil):

Mulțumesc frumos.

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru TehDevil):

Va mulțumesc tuturor pentru răspunsuri

| TehDevil a răspuns (pentru سشغع_ظشیشب_1994):

Ce treaba are painea cu alimentatia? happy eu nu mananc cu paine si ma simt chiar foarte bine.
Faptul ca nu mananca, si anorexia in sine duce la dureri de stomac si cap. Mergi cu ea la un control si pana una-alta, sa manance ceva, nu mult si nu fortat! Sa inceapa cu ceva lichid, supe, ciorbe, fara mancaruri grele si cu singuranta isi va reveni.
Sanatate!

| zurghii a răspuns:

Pai, ce varsta are big grin? Poate incepe sa ii apara prima menstruatie

| Alli23 a răspuns:

Astea sunt simptome generale ale diferitor afectiuni.
Si eu le am deseori, dar trece de la sine...am vizitat toti medicii de-a lungul timpului, dar toate investigatiile mi-au iesit ok.