| Laiyla a întrebat:

intreb aici pentru ca medicul meu de familie are concediu, iar la o farmacie nu stiu cand ajung deoarece sunt in sat. Luna trecuta mi-a venit menstruatia in data de 20 sau 21. Astazi au inceput sa-mi apara durerile de sani, deci ar trebui sa vina curand, dar probabil la inceput de ianuarie. Nu e vreo problema daca voi avea de doua ori intr-o luna? La inceput de an stiu ca mi-a intarziat 2 sau chiar 3 saptamani. E normal sa intarzie atat? Am fost putin stresata... oare asta sa fie cauza? De sarcina nici nu se pune problema deoarece nu am facut nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

E normal sa intarzie. De cele mai multe ori o infectie vaginala ori candida sunt de vina pentru intarziere. Ori Schimbari hormonale, alimentatie, stres ori prea multe exercitii fizice. Cauzele sunt nenumarate pana si banalul paracetamol poate sa iti faca ciclu sa vina mai tarziu.