| Sadop a întrebat:

Heii!
Mi-a apărut o pată de 2 cm lungime şi 2 lăţime pe obrazul stâng.
Pata este roşie şi prezintă nişte puncte, tot roşii.
De la ce poate fi?
Fundăă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Poate te-a pişcat ceva, eşti alergic sau o fi din lipsă de calciu. Dacă se agravează ar trebui să consulţi un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te-a intepat ceva, sau ceva microb...

| AsafteiAndreiDaniel a răspuns:

Poate te-a intepat albina tantar ceva si esti sensibil sua de la o pastila care esti sensibl. Sper ca ti-am fost de ajutor plz fundabig grin

| Sadop explică (pentru AsafteiAndreiDaniel):

Pastile nu am luat, deci e exclus. Poate fi de la o înţepătură, însă am mai fost pişcată şi nu s-a întâmplat aşa.

| BogdanLuca a răspuns:

Poate fi o : eczema, alergie, ciuperca, dermatita de contact, iritatie, o forma incipita a psoriazisului, pitiriazis ..etc. alte informati mai vrei?
Nu ne putem da seama despre ce este vorba doar din ceea ce ne-ai zis. O poza eventual sau ceva... daca vrei: bogdan.luca39@yahoo.com si povestim!

| bobo13 a răspuns:

Poate fi o exema, dar mai bine intrebi doctorul.

| Zinkit a răspuns:

E o infectie aparute de o insecta, mai bine consulteaza medicul, ca poate sa reactioneze rau aspupra organismului!