| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De dimineata mi-a aparut o pata rosie, nu foarte mare, pe obrazul stang, mai sus.Nu e exagerata, dar se vede putin si na, nu e estetic si nici nu stiu de la ce a aparut.
M-am dat acum 5 minute cu crema de galbenele. Oare va fi mai rau maine daca am aplicat aceasta crema?
Toti au zis ca e buna pentru asemena "probleme".
Vreau sa zic ca am mai patit sa mi se mai irite pielea de pe fata, rareori, dar totusi...
Acum vreo jumatate de an am ma avut tot asa, 2 pete rosii pe ambii obraji, cred ca in acelasi loc. :* mi -a recomandat cineva crema aceasta de galbenele, m-am dat si a trecut totul...
Acum mi-e groaza sa nu se irite mai tare ca pielea mea e si sensibila tare... poate data trecuta nu s-a iritat mai rau pentru ca a fost prima oara cand am folosit-o...nu stiu ce sa zic:*
Scuze ca am scris atata, dar am nevoie de un raspuns la intrebare!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi al DERMATOLOGIE fiindca petele apar din diverse cauze: posibil, eczema, posibil boli.
Daca a trecut, tien fata curata, spalandu-te de 2 ori pe zi cu apa calduta si sapun pentru bebelusi, care nu este iritant.
Evita expunerea la soare!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acea roșeață poate avea diferite cauze. Crema de gălbenele nu le poate rezolva pe toate.