| onitza98 a întrebat:

Heii:*...nu am prea mancat astazi si ma doare stomacul? Ar putea sa fie din cauza ca nu am mancat? FARA >>jigniri..multumesc8-...fundoiii:X::*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

E foarte posibil. Eu am avut o perioada cand nu prea aveam timp sa mananc si ma durea stomacul zilnic.
Ai grija, ia si mananca, nu fa ca mine ca poti ajunge la alte complicatii...
Pofta buna!

| Azµre a răspuns:

Pune mana si mananca daca nici asa nu trece iei si tu 1 pastila de omez si iti va trece

| dianaaaaax a răspuns:

Bună.Da, e din cauză că nu ai mâncat. Mănâncă o portocală ca să îţi vină pofta de mâncare.:*.

| babyalexa a răspuns:

Pai scuze dar daca ai gastrita, iei tratament si nu mananci te va durea foarte tare stomacul.Incearca sa mananci ceva usor, un iaurt, un piept de pui ceva de genul asta si te va lasa durerea.Gastrita apare de cele mai multe ori din cauza mancatului dezorganizat.

| DDoctorita a răspuns:

Bineinteles ca da!

Stomacul se libereaza in decurd de cateva ore dupa ce ai mancat.
In timp ce corpul tau face digestia tie iti va fi foame chair daca abia acum 2 ore ai mancat.

Pe de alta parte, problemele de stomac pot fii foarte variate. De la Ulcere pana la o nimica toata cuma r fii posibil cazul tau.

Te sfatueisc sa mananci, daca te doare si in zilele urmatoare, inseamna ca nu a fost din cauza asta! =)

| gaby140 a răspuns:

Incearca sa mananci in fiecare zi 3 mese si doua gustari sau intra pe http://www.ziare.com/articole/sfaturi+alimentatie+sanatoasa

| Alextrick a răspuns:

Depinde..De ex.big grinaca iti "chioraie" e de la mancare si trebuie sa mananci, iar, daca te doare burta..incearca sa mananci ciorba sau ceva ca sa poti sa faci scaun..sau poate iti vine menstruatia.