| Criss1244 a întrebat:

Heii,tpu.Acum patru ani m-am operat de amigdale.Eram foarte slaba, aveam 27 de kilograme la 11ani. Dupa ce m-am operat am inceput sa mananc foarte mult si am ajuns sa am la 15 ani 57 de kilograme.Am inaltimea 1, 57 metri.Sunt grasa? Am putina grasime pe solduri.Dar problema este ca sunt grasa la picioare.Am si vergeturi albe pe picioare aveam si pe fund dar m-am dat cu o crema de vergeturi.Vreau sa slabesc la picioare. Daca ma duc la sala sa fac cardio? Acum o saptamana m-am dus la control iar doctorul mi-a spus ca am glanda de ingrasare, tiroida.Eu vreau sa slabesc la picioare.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Da, erai destul de slabuta iar acum esti in limite normale.
NU esti grasa. Atat greutatea cat si inaltimea dar si IMC-ul sunt in conformitate cu varsta ta.
Daca vrei sa mergi la sala sa faci cardio poti sa mergi fara nici-o problema, insa nu o sa poti slabi doar la picioare, cand slabesti sau te ingrasi corpul pune si ia de unde vrea el, asa ca cel mai probabil o sa slabesti de peste tot, generalizat, daca vrei sa slabesti. Ai grija la ce mananci, sa nu te infometezi si poti sa mergi la sala linistita.

1 răspuns:
| Texi a răspuns:

Nu erai slaba. Acum esti grasa. Nu e normal ca la 15 ani sa ai cat un om matur.