| mb1996b a întrebat:

Heiii,bună fetelor! ????
Foloseste cineva Diane 35 pentru ovare polichistice si ciclul neregulat? La cit tip va venit ciclul dupa cele 21 zile?
Sunt in a 4-a zi de cand am terminat de luat primul blister si nu mi-a venit încă.
In instructiuni e indicat ca de obicei vine in a 2/3 zi.
Voua cand va vine? Difera de la o persoana la alta?
Si daca totusi nu-mi vine in pauza cea de 7 zile, ce fac mai departe..incep urmatorul blister in a 8-a zi?

Mentionez ca mi-a lipsit menstra 4 luni, dupa care am luat duphaston, la indicatia medicului ginecolog si apoi de curand am inceput sa iau Diane cum am spus mai sus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am luat mai demult pentru aceeasi problema. Mie menstra imi venea in dimineata celei de a cincea zile (am luat 26 de cutii si intotdeauna a fost asa). Daca menstra nu apare pana in ziua a sasea, trebuie neaparat sa discuti cu medicul tau ginecolog)

| mb1996b explică (pentru Brigaela):

Ok,mulţumesc. happy

Răspuns utilizator avertizat